Вас вітає
заклад дошкільної освіти
(ясла-садок) "Журавлик"
Калуської міської ради
Івано-Франківської області
Ми раді
віртуальному спілкуванню
з вами та сподіваємося,
що викладена інформація
стане вам у нагоді
Безпека - в пріоритеті
Безпека – це знання дошкільників про певні небезпечні ситуації та людей, які можуть нести загрозу їх здоров'ю та життю, вміння діяти у різних ситуаціях та формування навичок прийняття самостійних рішень у певних надзвичайних ситуаціях.
Відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, чинних освітніх програм, нормативно-правових освітніх документів дітей навчають правил безпечного перебування в соціумі, природному довкіллі, орієнтуванню у правилах поводження з незнайомими предметами та речовинами, пожежної та електробезпеки, вивчають знаки дорожнього руху, формують вміння усвідомлювати важливість безпеки життєдіяльності (власної та інших людей), володіти навичками безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих.
Цю роботу педагоги здійснюють, використовуючи заняття, цікаві бесіди, моделювання та аналіз певних ситуацій, дидактичні та сюжетно-рольові ігри, театралізацію.
Важливою формою роботи з дошкільниками та працівниками закладу із забезпечення безпеки є проведення Тижнів безпеки життєдіяльності, які проводяться відповідно до річного плану роботи закладу та управління освіти.
Осінній Тиждень безпеки (14-18.10.2024) Відеозвіт на нашій сторінці у фейсбук https://www.facebook.com/100010886045260/videos/2341846549502579/
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльностів, якій відбувся в закладі з 15 по 19 квітня 2024 року був насиченим та продуктивним.
Впродовж тижня вихованці закладу спільно з своїми вихователями занурилися в безпеку життєдіяльності та провели ряд цікавих та пізнавальних заходів. Малята стали обізнанішими, впевненішими, та на крок ближчими до ПЕРЕМОГИ.
Дякуємо всім хто долучився до проведення тижня БЖД.
ДЯКУЄМО ЗСУ за можливість втілювати дані заходи під спокійним небом.
Більше фото на нашій фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/profile.php?id=100042611317201
Зимовий тиждень безпеки у закладі
29.09.2022 року -
Практичний тренінг з евакуації
22 лютого 2022 року в ЗДО "Журавлик" відбулося навчальне тренування з відпрацювання практичних дій ( виявленя небезпечного предмета в приміщенні закладу).
Під час тренування з евакуації було відпрацьовано:
-
сигнали оповіщення та дії персоналу за ними;
-
алгоритм дій адміністрації ЗДО у випадку виявлення небезпечного предмета на території закладу;
-
дії персоналу садочку з безпечної та швидкої евакуації дітей.
Основним завданням практичного тренування була перевірка готовності працівників та дітей до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.
Евакуація дітей - 184ос. та персоналу - 47ос. відбулася за 9 хв. після отриманого повідомлення про виявлення небезпечного предмету. Усі діяли організовано, узгоджено, згідно з інструкцією та швидко справилися з завданням.
Після проведеного навчального тренування представник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Степан Савчин провів з педагогічним персоналом навчально-інформаційну бесіду щодо поведінки у надзвчайних ситуаціях.
Шість правил літніх прогулянок
Звертайте увагу на погоду
Якщо на вулиці температура повітря вище 30 градусів та немає вітру, то час прогулянки потрібно скоротити або зовсім від неї відмовитися. Під час спеки діти можуть отримати тепловий удар,навіть якщо будуть перебувати під розсіяним промінням. Залишайтесь у приміщенні також під час сильного дощу або вітру зі шкідливістю понад 15м/с.
Будьте пильні
Влітку діти більше травмуються, ніж узимку, через підвищену рухову активність. До того ж небезпеку для здоров’я становлять комахи та рослини, що можуть викликати отруєння чи алергію. Тому перед прогулянкою перевіряйте ігровий майданчик на наявність потенційної небезпеки для здоров’я дітей. А під час прогулянки регулюйте рухову активність д
Стежте за одягом та взуттям
На прогулянку діти обов’язково мають надягати панаму або інший головний убір, що захищає від сонця. Спонукайте батьків обирати для дітей одяг світлих тонів і з натуральних матеріалів, щоб вони не перегрівалися. Попереджайте батьків про необхідність змінного одягу та взуття.
Не залишайте іграшки на вулиці
Після кожної прогулянки прибирайте виносне обладнання у спеціальне місце, куди не потрапляють пил і волога. Промивайте іграшки від піску та бруду та просушуйте їх після кожної прогулянки. У разі виявлення інфекційних захворювань у дітей обробіть іграшки дезінфікувальними засобами. В умовах карантину дезінфікуйте іграшки щоденно.
Дотримуйтеся питного режиму
Потурбуйтеся про запас питної води. За прогулянку дитина має споживати не менше 70% від добової норми. Пам’ятайте, що у спекотну погоду потреба у воді зростає. Спонукайте дітей вчасно пити. Оновлюйте запас питної води кожні три години.
Дбайте про гігієну
Стежте за тим, щоб після прогулянки діти мили руки. Дотримання елементарних гігієнічних правил убереже їх від кишкових та інших інфекцій. В умовах коронавірусного карантину спонукайте дітей додатково обробляти руки антисептиком.
Абетка для батьків «Навчаємо дитину правил безпеки»
Адресу будинку, в якому проживаєте, та номери телефону мами й тата вивчіть зі своєю дитиною з раннього віку.
Будьте терплячі, навчайте дитину! Вона має бачити у Вас уважного та товариського вчителя.
Вірогідність травматизму дитини в побуті знизиться, якщо не пошкодувати часу й показати їй, як правильно виконувати домашні справи.
Гидкий, брудний одяг – заним іноді дитина приховує забиття живота або навіть пошкодження внутрішніх органів. Інколи дитина, щоб уникнути покарання, приховують факт травми, що з нею трапилась. Тому, перш ніж покарати дитину за брудний одяг, дізнайтеся, що з нею трапилось.
Дозований досвід – це виховний прийом, коли дитині дають змогу переконатися, що водою та праскою можна обпектися, голкою – вколотися тощо. Це дасть змогу дитині уникнути багатьох помилок.
Елементарні правила безпеки дадуть змогу дитині уникнути складних ситуацій. Пам’ятайте, що заборони необхідно обґрунтовувати.
Живі домашні істоти можуть нанести травму дитині. Тож навчайте дітей бережно та дбайливо доглядати за ними, уникати небезпечних дій.
Захищайте своїх дітей, поки вони не подорослішають та не зможуть захищати себе самостійно.
Іграшки та особисті речі дитина має тримати в порядку; привчайте дитину прибирати своє робоче місце – не лише для чистоти, а й для безпеки.
Кислоту, лаки, розчинники та іншу побутову хімію не слід тримати в посуді від напоїв, їх потрібно зберігати подалі від дітей.
Ліки, навіть вітаміни, можуть бути небезпечними для дітей. Тож дозуйте їх вживання дитиною, дотримуючись інструкцій та рекомендацій лікаря.
Мультфільми та дитячі телепередачі є джерелом для поглиблення знань дітей щодо правил безпечної поведінки. Обговорюйте з дітьми ситуації, у які потрапляють телевізійні герої, і спонукайте робити висновки.
Не захоплюйтеся наведенням дитині прикладів небезпечних ситуацій, що трапилися з її друзями чи іншими дітьми. Це може викликати у дитини страхи.
Особливо важливо навчати дитину безпечної поведінки на власному прикладі. Діти копіюють Вашу поведінку – не забувайте про це.
Програми з безпеки життєдіяльності для дорослих не рекомендовано дивитися дітям, тому що вони подекуди містять кримінальну статистику, що шкодить психіці дитини.
Ріжучі та колючі предмети зберігайте в спеціально відведеному місці та навчайте дітей користуватися деякими з них у вашій присутності.
Сірники та запальнички – не іграшки для дітей. Тож не лишайте їх у доступних для дітей місцях.
Телефони екстрених служб дитина має знати напам’ять. Запишіть їх та розмістіть біля телефонного апарата.
Упевніться, коли виходите з дому ненадовго, що ваша дитина зайнята цікавою грою і не буде шукати собі інше заняття, що може бути небезпечним.
Факти, коли діти випадають з вікон та балконів, переконують, що вікна мають бути надійно зачинені, коли в кімнаті граються діти.
Холодна вода – ваш надійний помічник у випадку, якщо дитина забилася, обпеклася або порізалася.
Цінуйте у своїй дитині впевненість та самостійність.
Часто надмірна опіка не дає дітям змоги орієнтуватись у правильності прийнятого рішення в певній ситуації.
Широко використовувати електроприлади діти можуть з чотирирічного віку, однак лише з вашого дозволу та у вашій присутності.
Щітка, мило та зубна паста мають бути «друзями» дитини з раннього дитинства.
Юні дослідники – це чудово, але ліпше, якщо діти вивчатимуть механізми та проводитимуть досліди разом з дорослими або під їх наглядом.
Ясно, чітко, зрозуміло пояснюйте дитині правила поведінки, а головне – дотримуйтесь їх самі.
Як рятуватися під час повені - поради надзвичайників
Останніми роками природа дивує аномаліями. Частенько довготривала посуха змінюється несподіваними зливами. Внаслідок повені чи паводку просідають будинки та земля, виникають зсуви та обвали.
Що робити у випадку загрози виникнення повені чи паводка:
Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.
Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.
Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.
Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.
Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.
Управління ДСНС України в Івано-Франківській області застерігає:
не залишайте дітей без нагляду!
Відомо, що найбільше багатство нації, її майбутнє – молоде покоління. Життя – безцінне, а дитяче – тим більше. Надзвичайно прикро, коли воно наражається на небезпеку без жодних на те підстав. Як свідчить статистика, найбільше випадків виникнення пожеж з вини дітей відбувається в період світлого дня, коли діти залишаються без нагляду дорослих.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків. Щорічно на Івано-Франківщині виникають випадки, коли за різних обставин діти потрапляють у надзвичайні ситуації. Внаслідок цього десятки наших маленьких громадян отримують травми, або ще гірше - втрачають життя.
Основними причинами дитячого травматизму і трагічних наслідків є гра з вогнем чи піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, порушення правил дорожнього руху, перебування поблизу водойм, недотримання заходів безпеки в разі виявлення боєприпасів або підозрілих предметів. Часто біда трапляється тоді, коли діти опиняються без належного нагляду дорослих і в пошуках розваги вигадують небезпечні ігри.
Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно нагадувати, до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та роз’яснювати, як поводити себе, щоб уникнути лиха.
Шановні батьки!
Управління ДСНС України в Івано-Франківській області звертається до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, правила поведінки на вулиці, дорогах і водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя. Пам’ятайте, щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації!
Життя Ваших дітей залежить лише від Вас самих!
Попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку
Шановні батьки!
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих щодо роз’яснення дошкільникам правил дорожнього руху і формування навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, необхідно:
- не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
- не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватися пішохідним переходом;
- на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
- при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
- не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
- вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
- не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
- не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
- не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.