top of page
Дошкільник і комп’ютер.jpg

Як захистити дитину від впливу комп’ютера

Поради

  • Не встановлюйте комп’ютер в кімнаті дитини. Найкраще віддати перевагу розташуванню комп’ютера у кімнаті загального користування. Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в Інтернеті та обмежувати час її перебування за комп’ютером.

  • Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте довго сидіти за комп’ютером перед сном і вночі.

  • Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК після закінчення визначеного часу (Time-Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних їй у реальному житті.

Пам’ятайте!

Надмірне спілкування у мережі може спричинити кіберкомунікативну залежність, а захоплення комп’ютерними іграми - перерости в ігроманію. Тому у дитини мають бути альтернативні інтереси та обов’язки (наприклад, догляд за тваринами, поливання квітів, прибирання своєї кімнати та ін.). 

правила проведення свят.jpg
поради.jpg

Шановні батьки!

Наступає літо. Всі ми з нетерпінням очікуємо його теплих сонячних днів, мріємо про засмагу, купання.

Але не варто забувати і про безпеку.

Бажаємо всім оздоровитися, отримати насолоду від літнього відпочинку!

 

 

        З 12 березня усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусу (COVID-19). 

          Однак, на карантині опинилися не лише діти, але й батьки. Наші педагоги залучають вас та ваших дітей до спільної діяльності за допомогою онлайн-технологій. Однак, ви можете самостійно здійснювати діяльність зі своїми малюками.

             Яку діяльність запропонувати дитині дошкільного віку: 

Ігрову 

         Гра завжди бажана для дитини. Вона створює позитивний емоційний настрій, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо.

Трудову 

           У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей.

          У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати. Залучати дітей до побутової праці важливо, бо під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.

Художньо-продуктивну 

      У різних видах художньо-продуктивної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.

      Міністерство науки та освіти України надало дієві поради батькам дошкільного віку, скористатися якими ви зможете зза наступним посиланням 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/distancijna-osvita 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

                       Дні проведення святкових ранків в дитячому садочку - завжди особливі!                 

                      Передсвяткова суєта, хвилювання. Діти бачать і відчувають, що все «не як завжди» - 

                      багато людей «сторонніх»: батьки, родичі, гості. Працівники закладу - вихователі, 

                     помічники вихователів, фахівці, весь персонал - хоча і самі, звичайно ж, хвилюються,

                    намагаються створити для дітей спокійну атмосферу. Як поводяться при цьому гості? По різному…
Іноді затримуються з костюмами, а дитина в очікуванні дуже переживає, навіть плаче, і, хоча вихователі намагаються заспокоїти, її настрій зіпсовано, та й на загальному настрої всієї групи це відбивається. А іноді, батьки зовсім не переймаються вбранням для своїх дітей. І дитина відчуває себе обділеною, розуміючи, що вона дуже відрізняється від інших. І мова тут йде не про дороге вбрання, а про його особливе призначення, яке покликане дати дитині зовнішнє, а разом з тим і внутрішнє відчуття свята! Це ж відчуття виникає у дітей і тоді, коли вони бачать, що і дорослі виглядають відповідно. Так-так! Гості, що приходять на свято, теж повинні виглядати святково! Так само, як ми виглядаємо на своїх «дорослих» святах і навіть краще! Жінкам рекомендуються нарядні сукні, всім - вихідне змінне взуття, в усьому охайний і приємний вигляд.

Що ще можна помітити перед святом? Наприклад, мама занадто шумно спілкується зі своєю дитиною, вбираючи її, і не звертаючи уваги на те, що вони не одні в групі.

Непристойно також спізнюватися на святковий ранок і входити в зал вже після його початку ... Втім, це вже звичайні правила етикету, про які варто пам'ятати. А є правила поведінки дорослих саме на дитячому ранку. Давайте згадаємо і про них.

1. До кожної дитини запрошується тільки один гість.

2. Зовнішній вигляд гостей повинен бути святковим і охайним. Верхній одяг знятий. Якщо з якоїсь причини немає змінного взуття, на вуличне взуття повинні бути надіті.

3. Під час проведення дитячого ранку забороняється користуватися стільниковими телефонами.

4. Фото і відео зйомка може проводитися тільки сидячи, зі свого місця. Взагалі-то, найправильнішим є варіант, коли батьки заздалегідь домовляються і запрошують для зйомки фахівця - фотографа або оператора, а потім тиражують фото і відео для всіх. Це ідеально ще й тому, що діти бачать захоплені очі рідних людей, а не безпристрасні «зіниці» камер. Та й руки вільні для оплесків, які є для дітей головною нагородою за їх старання порадувати гостей своїм виступом.

5. Не можна відволікати дитину розмовами і вигуками з місця. Тим більше, не можна переміщатися по залу, самовільно підходити до своєї дитини, втручатися в хід святкового ранку.

6. Не бажано присутність на святі серед гостей малесеньких дітей.

7. На прохання музичного керівника і вихователя батьки можуть брати участь в проведенні дитячого ранку (заспівати разом з дітьми пісню, станцювати з дитиною, пограти, розповісти разом з дитиною жарт або вірш і навіть зіграти роль).
                               
БАЖАЄМО ВАМ

                   НАСОЛОДИТИСЯ ВИСТУПАМИ

                                ВАШИХ ДІТЕЙ!

bottom of page